Barcodes.cz – záruka na čárové kódy od nás

Barcodes.cz záruka - legitimate Unikátní, dříve nepoužitá čísla EAN
Čísla našich čárových kódů jsou dříve nepoužitá. Od okamžiku prodeje patří pouze vám a v důsledku vyřazení z prodejní databáze je již nebudeme nabízet dalším zákazníkům. To je vaše barcodes.cz záruka.

Neúčtujeme vám žádné členské ani další poplatky
Nevyžadujeme od vás žádné členství a neúčtujeme vám roční členské, ani jiné poplatky. Po zaplacení objednávky se čísla stávají vaším majetkem.

Globální čísla EAN
Naše čísla EAN se dají použít kdekoliv na světě a čísla UPC-A jsou vhodná pro prodej ve Spojených státech. U větších prodejců můžete narazit na omezení. Předem prosím zkontrolujte, zda můžete naše čísla pro své účely bez problémů použít.

Zkušební číslo
Máte možnost od nás bezplatně získat zkušební číslo EAN (klikněte zde). Můžete si tak snadno ověřit, že naše čísla vyhovují vašim účelům.

Ochrana vašeho EAN
Každé číslo před prodejem prověřujeme proti neoprávněnému používání. Bez Vašeho svolení pak nebude mít nikdo jiný právo používat číslo které jste si zakoupili.

Dokonalá grafika čárového kódu
Obdržíte od nás standardní grafiku čárového kódu ve 100% velikosti a v 5ti různých formátech. Na vyžádání Vám můžeme poskytnout také grafické další formáty nebo velikosti.

Kompetentní zákaznický servis
Jako zákazník Barcodes.cz jste v dobrých rukou. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně čárových kódů v maloobchodním nebo online obchodování nám prosím zavolejte nám nebo nám napište na [email protected].

 

Původ čísel čárových kódů prodávaných na Barcodes.cz

Systém číslování EAN má své kořeny v Severní Americe. Do poloviny sedmdesátých let se datuje založení společnosti UCC, která zavedla standard pro čísla čárových kódů. Byla to 12-ti místná čísla, s názvem UPC kódy. UPC kódy se dodnes komerčně používají v Severní Americe.

Společnost UCC zodpovídala za vydávání a správu UPC kódů. Jejich systém čísla čárových kódů zákazníkům prodával a vedl je ve své UCC databázi jako vlastníky.

V Evropě později vznikla podobná organizace, která začala pracovat s 13-ti místnými čísly. Ta čísla čárových kódů neprodávala, ale poskytovala je zákazníkům na dobu určitou s ročním licenčním poplatkem. Zákazníci byli vedeni v databázi zákazníků EAN.

Začátkem roku 2000 došlo ke spojení obou společností a ke vzniku neziskové organizace GS1, která následně sloučila oba systémy číslování, a to severoamerické UPC kódy i evropské EAN kódy dohromady a začala pro ně používat název GTIN (Global Trade Item Number).

Došlo ke sloučení dvou obchodních modelů a dvou zákaznických databází. Následovalo soudní rozhodnutí, že čísla, která společnost UCC prodala do 28. srpna 2002, budou jejich zákazníci vlastnit navždy, bez nutnosti platit jakékoliv roční členské poplatky. Všechna čísla vydaná od té doby podléhají licenčním poplatkům GS1. Obě databáze zákazníků byly sloučeny do databáze GEPIR, ve které se u všech čísel vydaných UCC zobrazuje pouze jejich původní majitel.

International Barcodes Network, jehož je Barcodes.cz součástí, koupil nepoužitá čísla vydaná společností UCC před zmíněným datem a může je dále prodávat za jednorázovou cenu bez jakýchkoliv dalších poplatků.