Barcodes.cz – záruka na čárové kódy od nás

Barcodes.cz záruka - legitimate Unikátní, dříve nepoužitá čísla EAN
Čísla našich čárových kódů jsou dříve nepoužitá a nebudou dále prodávána jiným zákazníkům. Od okamžiku prodeje patří pouze vám. To je vaše barcodes.cz záruka.

Neúčtujeme vám žádné členské ani další poplatky
Nevyžadujeme od vás žádné členství a neúčtujeme vám roční členské ani jiné poplatky. Po zaplacení objednávky se čísla stávají vaším majetkem.

Globální čísla EAN
Naše čísla EAN se dají použít kdekoliv na světě a naše čísla UPC-A jsou vhodná pro použití ve Spojených státech. U větších prodejců můžete narazit na omezení. Předem prosím zkontrolujte, zda jsou naše čísla bez problémů použitelná pro vaše účely.

Zkušební číslo
Máte možnost od nás bezplatně získat zkušební číslo EAN (klikněte zde). Můžete si tak snadno ověřit, že naše čísla vyhovují vašim účelům.

Ochrana vašeho EAN
Před prodejem každého čísla ověřujeme, zda nebylo dříve neoprávněně použito. Nikdo jiný nemá bez vašeho svolení právo používat vámi zakoupené číslo čárového kódu.

Dokonalá grafika čárového kódu
Obdržíte od nás standardní grafiku čárového kódu ve 100% velikosti a v 5 různých formátech. V případě potřeby jsme vám schopni poskytnout další formáty nebo velikosti.

Kompetentní zákaznický servis
Jako zákazník Barcodes.cz jste v dobrých rukou. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně čárových kódů v maloobchodním nebo online obchodování nám prosím zavolejte nám nebo nám napište na [email protected].

 

Původ čísel čárových kódů prodávaných na Barcodes.cz

Systém číslování EAN má své kořeny v Severní Americe. V polovině sedmdesátých let byla založena společnost UCC, která zavedla standard pro čísla a čárové kódy – 12-ti místná čísla nazývaná UPC kódy. UPC kódy se dodnes komerčně používají v Severní Americe. Společnost UCC zodpovídala za vydávání a správu UPC kódů. Jejich systém čísla čárových kódů zákazníkům prodával a vedl je ve své UCC databázi jako vlastníky.

V Evropě později vznikla podobná organizace, která začala pracovat s 13-ti místnými čísly. Tato čísla nebyla prodávána, ale poskytována zákazníkům na dobu určitou s ročním licenčním poplatkem. Zákazníci byli vedeni v databázi zákazníků EAN. Začátkem roku 2000 došlo ke spojení obou společností a ke vzniku neziskové organizace GS1. GS1 následně sloučila oba systémy číslování, severoamerické UPC kódy a evropské EAN kódy, dohromady a začala používat název GTIN (Global Trade Item Number).

Došlo ke sloučení dvou obchodních modelů a dvou zákaznických databází. Následně bylo soudně rozhodnuto, že čísla prodaná společností UCC do 28. srpna 2002 budou jejich zákazníci vlastnit navždy, bez nutnosti platit jakékoliv roční členské poplatky. Všechna čísla vydaná od té doby podléhají licenčním poplatkům GS1. Obě databáze zákazníků byly sloučeny do databáze GEPIR, kde se u všech čísel vydaných UCC zobrazí původní majitel.

International Barcodes Network, jehož je Barcodes.cz součástí, koupil nepoužitá čísla vydaná společností UCC před zmíněným datem a může je dále prodávat za jednorázovou cenu bez jakýchkoliv dalších poplatků.