Čísla čárových kódů pro Amazon

Naši zákazníci používají u nás koupené kódy k prodeji tisíců různých produktů na Amazon.com stejně tak jako na Amazon UK, Amazon.de nebo Amazon Australia. Částečný seznam registrovaných produktů je k vidění zde.

 

Upozornění:

 • tento produkt neobsahuje grafiku čárových kódů. Pokud Amazon bude skladovat a dodávat vaše produkty, budete kromě čísla čárového kódu potřebovat také grafiku! Balíček čárových kódů obsahující grafiku si můžete zakoupit zde.
 • Pro každý samostatný listing na Amazonu budete potřebovat unikátní číslo. Je na vás, zda zalistujete každou variantu daného produktu samostatně (velikost / barvu / design), nebo svůj produkt zalistujete obecně a diáte zákazníkům možnost při objednávání specifikovali velikost, barvu, apod.

 

Před nákupem čárových kódů pro použití na Amazonu si prosím pozorně přečtěte informace na této stránce.

 

 • Čísla čárových kódů pro Amazon

  Popis produktu:

  •  unikátní 13-ti místné EAN číslo
    nezahrnuje grafiku čárového kódu (lze ji dokoupit samostatně)
    EAN z inventáře UCC s GS1 předponou 07
  •  EAN certifikát a potvrzení vlastnického práva kódů
  •  Bezplatná registrace EAN kódů

  Doprava a manipulace:

  Produkt vám bude doručen emailem bezprostředně po přijetí vaší platby. Žádné další náklady na dopravu nebo manipulaci se k této položce nevztahují..

  Konečná cena:
  Množství Jednotková cena
  1 499,- CZK
  2 479,- CZK each
  3 + 459,- CZK each
  5 + 419,- CZK each
  10 + 359,- CZK each
  20 + 279,- CZK each
  50 + 169,- CZK each
  100 + 109,- CZK each
  150 + Prosím kontaktujte nás>contact us

 

Čísla čárových kódů pro Amazon od nás dostanete emailem po uhrazení objednávky. Kódy pak můžete přiřadit k produktům a okamžitě je začít registrovat na Amazonu. Čísla kódů budete potřebovat ve formuláři pro zalistování jednotlivých produktů. Amazon každému produktu přidělí také své vlastní identifikační číslo – ASIN (Amazon Standard Identification Number).

Při registraci nových produktů na Amazonu:

 • V některých případech bude třeba zadat vaše kódy jako 12-místné číslo bez počáteční nuly. Není to problém, protože 12-ti i 13-ti místné verze kódu jsou identické a obě verze vám patří.
 • Amazon od některých našich zákazníků požadoval, aby faktura potvrzující náukup jejich čárových kódů obsahovala i zákazníkovu webovou adresu (URL). Pokud byste se tímto požadavkem setkali nebo chcete, abychom na vaši fakturu přidali vaše URL, dejte nám vědět a rádi vám vyhovíme.
 • Poslední dobou (od konce roku 2019) Amazon striktněji kontroluje registraci značek (brands) a nutí dodavatele, aby se zaregistrovali do registru značek Amazon (Amazon brand registry viz níže). Při registraci je však, podle doporučení Amazonu, stále možné uvést značku produktu jako „N/A“ případně produkt zalistovat jako ‚generický‘ (generic) nebo ‚neznačkový'(unbranded).
 • Amazon také nově umožňuje registraci značkových výrobků (prominentních značek jako např. Adidas) pouze s čárovými kódy používanými původní značkou. Snaží se tím zřejmě předejít neoprávněnému prodeji značkových výrobků. S tím je spojená i důkladnější kontrola používaných čísel čárových kódů. V praxi se setkáváme s velmi různými zkušenostmi. Amazom může namátkově požádat o důkaz vlastnictví čárových kódů.
 • Na Amazonu je možné se registrovat jako obchodní značka tzv. „Brand Registry.“ Registrace může v některých případech usnadnit proces listování produktů a vyřešit případné problémy s čárovými kódy. Vyžaduje to ale abyste měli vlastní registrovanou ochrannou známku, jejíž získání je drahé a časově náročné.

Tyto informace se snažíme pravidelně aktualizovat. Vzhledem k tomu, že požadavky Amazonu týkající se čárových kódů se neustále mění, je nejlepší si je pro jistotu ověřit přímo u nich.

Pro zvýšení spolehlivosti identifikace produktů začal Amazon vyžadovat použití 13-ti místných EAN čísel nebo 12-ti místných čísel UPC. Dříve mohli prodejci uvádět téměř libovolná čísla – stačilo, aby čísla nebyla na Amazonu dříve použita na jiném produktu. Tento systém způsoboval problémy prodejcům s legitimními čísly, kterým se mohlo stát, že jejich číslo  neoprávněně použil někdo jiný.

Na konci roku 2016 se jeden z výkonných ředitelů Amazonu stal členem představenstva společnosti GS1. Amazon brzy nato začal zpřísňovat své požadavky ohledně identifikačních čísel produktů. Bohužel i nyní se v databázi Amazonu nacházejí čísla, které vlastní a dále poskytuje naše společnost. Tato čísla si jejich uživatelé buď vygenerovali sami nebo je získali od neegálních prodejců. Abychom předešli vydávání čísel, která někdo dříve neoprávněně použil, provádíme před vydáním každého čísla stále důkladnější vyhledávání v databázích Amazonnu. Naši technici vyvinuli sofistikovaný vyhledávací systém, který je schopen před vydáním čísla prověřit, že se žádné z těchto čísle nikde v databázi Amazonu nevyskytuje. Kontrolována jsou nejen čísla aktuálně listovaných produktů, ale i čísla, která v současné době používaná nejsou. Pokud v databázi Amazonu objevíme některé z našich čísel, vymažeme je z naší databáze a nebudeme je dále prodávat. Náš vyhledávací software je mnohem účinnější než API rozhraní Amazonu a je schopen hledat daleko precizněji než je schopen zajistit kterýkoli jiný prodejce čárových kódů.

Amazon rozhodně dává přednost tomu, aby jejich dodavatelé byli členy GS1 a aby používali čísla čárových kódů vydaných místními pobočkami GS1. Bohužel je to vzhledem k registračním a ročním členským poplatkům po celou dobu životnosti vašeho produktu poměrně velmi drahá záležitost. Zejména pro menší výrobce.

Naštěstí jsou na Amazonu v současné době vedeny tisíce produktů používajících naše čárové kódy. Amazon nám potvrdil, že naše čísla jsou přijatelná a splňují jejich standardy, a naši zákazníci je mohou nadále používat pro prodej nových produktů. Předpokládáme, že je to proto, že pokud se Amazon rozhodne zkontrolovat čísla našich čárových kódů

 1. Zobrazují se v databázi GS1, což dokazuje, že číslo z této databáze pochází (přestože záznam v databázi gepir není aktuální a zobrazuje pouze původního držitele licence GS1) a
 2. Protože naši zákazníci mají možnost registrovat své čárové kódy a další  podrobnosti o produktu v databázi www.barcodesdatabase.org. Registrace pak Amazonu poskytuje další důkaz o legitimitě a vlastnictví čárových kódů.

Přesný vývoj politiky čárových kódů na Amazonu se dá těžko předvídat. Věříme ale, že bude nadále umožňovat prodejcům používat k registraci produktů legitimní a ověřitelná čísla čárových kódů. Je možné, že se Amazon stane restriktivnějším a v budoucnu přestane naše čárové kódy přijímat. Doufáme, že k tomu nedojde.

 

Zde najdete čárové kódy pro prodej hudebních CD, DVD, ISBN kódy pro prodej knihISSN kódy pro prodej časopisů.

V případě dotazů nás neváhejte kdykoliv kontatovat.